stat4u Wioski w internecie - strony internetowe wiosek

Sondy

Jak oceniasz realizację projektu Pożyteczne Wakacje 2018?
 

Licznik odwiedzin

1192855
DziśDziś255
WczorajWczoraj545
W tym tygodniuW tym tygodniu800
W tym miesiącuW tym miesiącu7455
Wszystkie dniWszystkie dni1192855

Newsletter

Jeśli chcesz dostawać informację o nowościach na maila zapisz się do newslletera.
Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedza nas

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Grafika - losowo

Mapa

Reklama

Terminarz

marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
Reklama
Reklama

Znajomi ze szkoly...

Reklama
Reklama

Komunikacja lokalna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dożynki w Orzechowie

W pierwszą niedzielę września odbyły się tradycyjnie dożynki w Kaplicy w Orzechowie, czyli podziękowanie rolników za tegoroczne plony. Jak co roku w dożynkach uczestniczą Stare Orzechowo, Nowe Orzechowo, Zapiecki, Wójtostwo i Wólka Kikolska. Po raz drugi w uroczystościach brali udział członkowie i sympatycy stowarzyszenia Grupa Rodzin z Dziećmi Niepełnosprawnymi.

Dożynki w Orzechowie
 
Przedszkole już działa

Sukcesem zakończyła się jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w Starym Orzechowie - budowa dwuoddziałowego przedszkola.  W przedszkolu zaprojektowano: 2 sale ogólne, 2 szatnie, 3 WC w tym jeden dla osób niepełnosprawnych i personelu, 2 zmywalnie naczyń, 2 pomieszczenia porcjowania i wydawania posiłków, 3 pomieszczenia gospodarcze oraz hol wejściowy łączący wszystkie sale. Koszt budowy wyniósł prawie 500 000 zł. Z czego pieniądze na projekt budowy przedszkola przekazały sołectwa Stare Orzechowo, Nowe Orzechowo, Wójtostwo, Zapiecki z funduszy sołeckich. Mamy nadzieję, że nowa placówka w Orzechowie będzie dobrze służyła kolejnym pokoleniom.

Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Przedszkole już działa
 
Spotkanie promujące książkę...

24 lipca 2016 Sołectwo Stare Orzechowo i Stowarzyszenie Młodzi dla wsi zorganizowali w Szkole w Orzechowie spotkanie promujące książkę o historii Orzechowa i okolic "Historia kluczem do naszej przyszłości...-echa minionych lat". Publikacja została wydana w ramach programu "Tu mieszkam tu zmieniam" ze wsparciem Banku Zachodniego WBK i Fundacji Banku Zachodniego WBK. Podczas spotkania mieszkańcy mogli wysłuchać ciekawej prelekcji na temat historii naszych okolic zaprezentowanej przez Pana Kazimierza Andrzeja Trejbera, a także obejrzeć wystawę fotografii Pani Maryli Ścibor - Marchockiej. Podsumowaliśmy również projekt "Pożytecznie w wakacje 2016" i rozdaliśmy nagrody w konkursach. Zainteresowani mieszkańcy otrzymali również egzemplarz książki.

Zdjęcia: KLIKNIJFilm autorstwa Mateusza Pluty i Karola Lewandowskiego

Spotkanie promujące książkę...
 
Wakacje w Orzechowie 2016!!!

W minioną niedzielę, 24.07.2016 r., podsumowaliśmy akcję wakacyjną „ Pożytecznie w wakacje”. Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowało sołectwo Stare Orzechowo i Stowarzyszenie „Młodzi dla wsi”. Przez 5 dni uczestnicy spotykali się w szkole Podstawowej, gdzie    grali w gry, pracowali metodą scrapbooking czy brali udział w quizach i turniejach. W tym roku poza zajęciami prowadzonymi przez Marcina i Annę Gągolewskich, odbyły się też ciekawe spotkania ze służbami mundurowymi. Funkcjonariusze z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie opowiedzieli o bezpieczeństwie w czasie wakacji, pozwolili na zajrzenie do radiowozu i pokazali jak działa videorejestrator. Wyświetlili też ciekawy film o CSP. Żołnierze z Centrum Łączności w Zegrzu opowiedzieli o swojej pracy i misjach, na które jeździli. Przeprowadzili także musztrę, podczas której, uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi wojskowi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz z Posterunku Policji w Pomiechówku opowiedzieli o swojej pracy. Natomiast druhowie z Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim pokazali jak wygląda wóz bojowy, pozwolili spróbować sił przy polewaniu wężem strażackim i przewieźli dzieci wozem. Więcej zdjęć: KLIKNIJ

Czytaj więcej

Film autorstwa Mateusza Pluty i Karola Lewandowskiego dostał pierwszą nagrodę w konkursie "Historyczne miejsca Orzechowa"

Wakacje w Orzechowie 2016!!!
 
Podsumowanie - Tu mieszkam tu zmieniam

Z końcem czerwca 2016 Stowarzyszenie Młodzi dla wsi ze Starego Orzechowa zakończyło projekt "Historia kluczem do naszej przyszłości...", w ramach programu Tu mieszkam tu zmieniam. Projekt trwał od września 2015 do czerwca 2016. Przez cały czas odbywały się warsztaty, spotkania z pasjonatami historii, ale także z mieszkańcami miejscowości powiatu nowodworskiego. Przez 8 miesięcy zbierane były zdjęcia, pamiątki, a młodzież przygotowywała artykuły na temat historii lokalnej, które zostały wydane w ramach książki: "Historia kluczem do naszej przyszłości... - echa minionych lat". Książka składa się z 2 części - pierwszej napisanej przez Pana Kazimierza Andrzeja Trejbera i drugiej stworzonej przez mieszkańców.  Podczas trwania projektu zostały ogłoszone 2 konkursy - na najlepszy wywiad/artykuł o historii lokalnej, a także konkurs fotograficzny.Spłynęło dosyć dużo prac, które prezentujemy na łamach książki. W konkursie na najlepszy wywiad/artykuł 1 miejsce zajęła: Agnieszka Nagel, 2 miejsce Monika Żądło, 3 miejsce Mateusz Pluta, Piotr Lewandowski, wyróżnienia zdobyli: Mateusz Głuchowski, Olga Wójcik, Wioletta Steczka, Ewa Wójcik, Karolina Otłowska, Agnieszka Nagel, Maria Gągolewska, w konkursie fotograficznym wygrał Jan Ziółkowski, 2 miejsce zajął Jan Składanek, 3 miejsce zajęła Joanna Wasiewicz, wyróżnienie otrzymali Anna i Kazimierz Trejber.

Mamy nadzieję, że projekt "Historia kluczem do naszej przyszłości" pokazał wszystkim jak ważną częścią naszego życia jest nasza przeszłość. Warto wiedzieć skąd jesteśmy, jakie są nasze korzenie i jakie tajemnice kryje nasza okolica. Spotkania z mieszkańcami to niezapomniana przygoda, ale też szansa na budowanie relacji międzypokoleniowych. Żyjemy w określonej rzeczywistości, ale musimy pamiętać, że nie byłoby nas, gdyby nie nasi przodkowie. Już teraz wiemy, że Stare Orzechowo to wieś, która ma bogatą historię, kryjącą się niemal w każdym domu
Dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK i Bankowi Zachodniemu WBK wydaliśmy 290 egzemplarzy papierowych, a także egzemplarz książki w formie e-booka - dostępnego bezpłatnie.Od początku projektu prowadzony był także blog na którym pojawiały się relacje z działań.

Książki będą przekazane lokalnym bibliotekom i innym instytucjom. Publikacja również trafi do rąk mieszkańców powiatu nowodworskiego. Aby otrzymać bezpłatną książkę należy wziąć udział w jednym z konkursów ogłoszonych na blogu. Książki też będą bezpłatnie przekazywane podczas spotkania promującego publikację, które odbędzie się 24 lipca (niedziela) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Starym Orzechowie

LINK do E-BOOKA

LINK do BLOGA

Marcin Gągolewski

Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla wsi


Podsumowanie - Tu mieszkam tu zmieniam
 


Strona 5 z 26

you are here: Start